open/close

Koronawirus - Komunikaty

Szanowni Klienci,

W DSV uważnie monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 i robimy wszystko, żeby minimalizować potencjalny wpływ na łańcuch dostaw i operacje transportowe naszych klientów.

Wdrożyliśmy wiele środków zapobiegawczych, by chronić zdrowie naszych klientów, dostawców, partnerów biznesowych oraz nas samych.
Przestrzegamy zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która rekomenduje między innymi: ograniczanie fizycznego kontaktu do minimum oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej, szczególnie w kwestii mycia rąk. Działamy zgodnie z wytycznymi władz krajowych i przestrzegamy narzuconych ograniczeń.

Co istotne, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła, że koronawirus nie utrzymuje się długo na przedmiotach, także takich jak paczki, materiały opakowaniowe czy inne powierzchnie.

WHO ogłosiła listę krajów i regionów uznawanych jako obszary wysokiego ryzyka zarażenia się wirusem COVID-19. Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Singapuru i Tajwanu.

Rozumiejąc obawy naszych klientów, zobowiązujemy się do przestrzegania wytycznych dotyczących obsługi, odbiorów i dostaw towarów wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe.

Prosimy mieć na uwadze, że te nadzwyczajne okoliczności, będące całkowicie poza naszą kontrolą, mogą mieć wpływ na realizację przez DSV uzgodnionych wskaźników jakościowych, umów, czasów tranzytu czy zarezerwowanych przestrzeni ładunkowych. Mogą również wpływać na pojawienie się nieoczekiwanych dodatkowych kosztów, które - w imieniu klientów - będziemy zobowiązani pokryć.
Pracownicy DSV proaktywnie ustalają z klientami wymagania transportowe i logistyczne na najbliższe tygodnie mając na uwadze aktualnie możliwe rozwiązania. Jako jeden z największych operatorów logistycznych zrobimy wszystko, by zabezpieczyć płynność naszych operacji.

Jeśli w niedalekiej przyszłości przewidują Państwo znaczący wzrost potrzeb transportowych, zachęcamy do kontaktu z dedykowanym opiekunem biznesowym w DSV, który posłuży niezbędnym wsparciem operacyjnym.

Sztab kryzysowy DSV uważnie monitoruje sytuację, zapewnia ciągły dostęp do informacji oraz wdraża wymagane rozwiązania.

Więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz na www.dsv.com


Komunikaty

 

DSV XPress - Dopłata za sytuacje nadzwyczajne - 30.03.2020

Wprowadzenie tymczasowych warunków współpracy w transporcie drogowym - 18.03.2020

Wprowadzenie tymczasowych warunków współpracy przy realizacji transportów morskich, lotniczych, kolejowych i drogowych - 18.03.2020

Ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce - 15.03.2020

Rozporządzenie ws. stanu zagrożenia epidemicznego - 13.03.2020

Ograniczenia w odbiorach i dostawach we Włoszech - 12.03.2020

Działania zapobiegawcze przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID - 11.03.2020

Ograniczenie w przemieszczaniu w regionie Lombardia we Włoszech - 09.03.2020