open/close

DSV na 5. miejscu największych firm logistycznych w Polsce

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV zdobyła dwa wyróżnienia i uplasowała się 5. miejscu wśród firm, których głównym zakresem działalności są usługi logistyczne.

Ranking TSL tworzony pod nadzorem merytorycznym prof. dr hab. Haliny Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukazał się już po raz 23. i został opublikowany na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

Poza miejscem w pierwszej piątce w kategorii Usługi logistyczne, Grupa DSV znalazła się także w czołówce największych polskich operatorów logistycznych pod względem przychodów z działalności TSL, które w 2017 r. wyniosły niemal 815 mln PLN. Wyniki te zapewniły DSV 6. miejsce w generalnym zestawieniu Rankingu, a oba wyróżnienia podczas gali odebrał w imieniu operatora Sebastian Plesiński, Sales & Marketing Director w DSV Road.

Warto jednocześnie podkreślić, że osiągnięta przez DSV w minionym roku dynamika wzrostu sprzedaży, która również stanowiła element tegorocznego zestawienia, była znacząco wyższa niż średnia wśród dziesięciu największych firm Rankingu.

W tegorocznej edycji tego prestiżowego przedsięwzięcia wzięło udział 65 największych polskich przedsiębiorstw transportowych, spedycyjnych i logistycznych, których przychód z działalności podstawowej TSL stanowił nie mniej niż 51% wartości ich przychodu ogółem.