open/close

Pracownicy DSV po raz kolejny na starcie Poland Business Run

W tegorocznej edycji charytatywnego biegu Poland Business Run, wystartowało aż 45 pracowników Spółek DSV w pięciu miastach Polski.

Najliczniejszą grupę stanowiły trzy zespoły DSV Road startujące po raz pierwszy w poznańskim biegu oraz kolejne dwa w Warszawie i jeden we Wrocławiu. DSV Road i Solutions były reprezentowane w Katowicach a jeden zespół składający się z pracowników DSV Road i DSV Solutions godnie reprezentował naszą firmę w Gdańsku. Drużyna składająca się z pracowników obu Spółek okazała się najszybszą wśród zespołów DSV i zajęła wysokie, 19 miejsce w trójmiejskim biegu. Swoim sukcesem potwierdzili, że hasło „One DSV” sprawdza się nie tylko w pracy zawodowej ale również w rywalizacji sportowej.

Po ubiegłorocznej inauguracji uczestnictwa DSV w tym wydarzeniu, liczba chętnych pracowników, która zgłosiła się do tegorocznej edycji, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gdyby nie, ograniczona liczba uczestników mogących biec w poszczególnych miastach, byłoby nas dwukrotnie więcej.  Na linii startu stawiły się zarówno osoby mające doświadczenie w biegach ulicznych jak również amatorzy, dla których było to pierwsze tego typu wydarzenie w życiu. Jest to dla mnie bardzo cenne doświadczenie pokazujące, że nasi pracownicy identyfikują się z wartościami firmy oraz chcą pomagać innym i walczyć ze swoimi słabościami. Jestem pewien, ze w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej Sebastian Plesiński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu DSV Road

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ten ma charakter sztafety, w której startuje pięciu zawodników. Dystans dla każdego zawodnika wynosi około 3,8 km. Bieg organizowany jest już od 7 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W roku 2018 łącznie w biegu wzięło udział blisko 24 tyś biegaczy w ramach 4,7 tyś drużyn startujących w 9 miastach w Polsce (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Rzeszów).